Fizioterapija
5. oktobris, 2017 pl. 22:58,
Nav komentāru
Masāžas Studijas
piedāvātais pakalpojumu klāsts fizioterapijā:
- fizioterapeita konsultācijas;
- kinezioloģiskā teipošana;
- individuāla ārstnieciskā vingrošana;
- ārstnieciskā vingrošana grupās pieaugušajiem un bērniem;
- fizioterapijas nodarbība mājas
- mājas vingrojumu programmas izstrāde;
Kas ir fizioterapits?
Fizioterapeits ir funkcionālais speciālists, kurš palīdz pacientam atgūt zaudēto funkciju vai mazināt tās trūkumu, pielietojot ārstnieciskās vingrošanas un mīksto audu tehnikas.
Kādos gadījumos var palīdzēt fizioterapeits?
- stājas vai gaitas traucējumi,
- vecumam neatbilstoša kustību attīstība,
- paaugstināts vai pazemināts muskulatūras tonuss,
- līdzsvara un koordinācijas traucējumi,
- kustību traucējumi, kas radušies imobilizācijas vai traumas rezultātā,
- muguras sāpes,
- sāpes, tūska un kustību ierobežojumi locītavās.
Kādos gadījumos fizioterapeits vairs nevar palīdzēt?
Palīdzēt var gandrīz vienmēr – kaut ko uzlabot, atjaunot vai kompensēt var jebkurā gadījumā, jautājums tikai, cik daudz vēl iespējams palīdzēt. Taču vislielākā problēma ir mūsu sabiedrības zemais izglītības un informētības līmenis par fizioterapiju. Piemēram, ļoti izplatītas ir muguras sāpju problēmas − savas dzīves periodā ar šādu epizodi saskaras gandrīz katrs, taču liela sabiedrības daļa ar to samierinās, jo uzskata, ka šī problēma ir nelabojama. Bet viss ir labojams! Un fizioterapeits zina, kā!
Tāpat arī pēc traumām cilvēki nereti samierinās ar sāpēm, kustību traucējumiem, un pat neiedomājas, ka var būt arī labāk. Fizioterapija arī māca pacientam palīdzēt pašam sev, tā palīdz atgūt ticību saviem spēkiem un spējām.
Kādas metodes izmanto fizioterapeits?
Fizioterapeita arsenālā ir lielas iespējas. Lai izvērtētu pacienta fizisko funkcionālo stāvokli, tiek izmantotas dažādas metodes, kā galvenās var minēt: stājas un gaitas analīze, kustību apjoma un kvalitātes analīze, muskuļu funkciju izvērtējums, līdzsvara un koordinācijas testi, sirds-asinsvadu sistēmas reakcijas uz slodzi, elpošanas funkciju novērtējums un analīze, kā arī dažādi speciālie testi.
Ārstēšanas procesā tiek izmantotas gan aktīvas, gan pasīvas terapijas metodes, un veiksmīgas terapijas svarīgs priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā − jo fizioterapeita izrakstītās «zāles» nevar ieiet un nopirkt aptiekā.
Galvenās ārstēšanas metodes ir terapeitiskie vingrinājumi (gan aktīvi, gan pasīvi − piemēram, muskuļu funkciju un elpošanas funkciju uzlabošanai, ķermeņa izjūtas veicināšanai), līdzsvara un koordinācijas treniņš, relaksācijas tehnikas, pozicionēšana, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācija, kā arī dažādas speciālās terapijas.